Stránka Slovenskej národnej galérie za 25 000€

| 27. December 2011

Internetové vydanie Plus 7 dní dnes zverejnilo informáciu o predraženej tvorbe novej internetovej stránky Slovenskej národnej galérie (ide o stránku www.sng.sk ).  Podľa zverejnených informácii galéria za ňu zaplatila 25 000€. To, že cena je “trochu” premrštená, si všimne dúfam každý – aj bez akejkoľvek znalosti technického (či iného) pozadia.

Medzi web developermi dnes koluje vyššie spomenutý článok a každý, pochopiteľne, (a právom) vyjadruje svoj názor na cenu tohto “diela” a neplytvá ani rôznymi prívlastkami, pre autora (Juraj Sukop).

Samozrejme mi taktiež príde minimálne neetické zaplatiť 25 000 € za (najviac) pár hodín práce, ale oveľa viac ako prístup autora ma zaráža prístup toho, kto je ochotný z našich daní zaplatiť takúto naozaj premrštenú cenu.

O to viac ma daná kauza irituje, že ide o zákazku, ktorej výsledok si vie každý bežný občan ihneď overiť (prezrieť), pri takomto prevedení aj každý vie, že s tou cenou niečo nie je v poriadku. Ako to potom môže fungovať pri nejakých menej “viditeľných” zákazkách, o ktorých ani väčšina bežných ľudí nevie?

Kultúra na Slovensku (ak to tak môžeme nazvať) je trvalo finančne “podviživená”, ale na webstránku Slovenskej národnej galérie v prevedení tvorby školáka, sa 25 000€ nájde len tak?

To naozaj neexistuje žiadny kontrolný mechanizmus?

Comments

comments

2 thoughts on “Stránka Slovenskej národnej galérie za 25 000€

  1. Riza

    Toto je sku***ny stat a vladnu mu vy****ny hajzli. A ta stranka vyzera jakeby som ju vysral. Svinstvo obycajne!!

  2. obcan

    lepsie nevediet. Sme v prdeli. Uz dlho sme boli. Stale je koho ozobracovat, cize len tak dalej. Obcan to utiahne. Kam sme to dospeli? :(

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *