Som na Facebook-u a som šťastný!

| 14. Január 2012

Áno, hneď v úvode sa priznám, že nadpis som zvolil trochu prehnaný :) V ostatnom čase (rozumej pol roka :) ) počúvam názory priateľov, aký je Facebook zlý, ako zabíja vzťahy, ničí súkromie, úplne pohlcuje všetok voľný čas

A úplne ma dostane, keď si niekto zruší účet na Facebooku, s tým,  že  na statusy má Twitter, na fotky takú stránku, videá si pozrie aj tam, vtipy zase hentam, toto atď … ale už je bez akejkoľvek závislosti, všetko má pod kontrolou, nič nezverejní(?), nikto o ňom nič nevie ….

Pousmejem sa nad takými prípadmi. A stačilo by tak málo, aby pochopili fungovanie sociálnych sietí (a správania sa na internete celkovo). Asi zabúdajú, že ten Facebook, Twitter, youtube, …. ten INTERNET :) , vie o nich len a len to, čo oni chcú zverejniť a zverejnia. Žiadna fotka z Vášho súkromia nebude na Vašom profile, bez toho aby ste sa o to pričinili (áno – kamarát, môže zverejniť Vašu fotku a označiť Vás – existujú aj také prípady – aj s takými situáciami Facebook ráta a vie ich riešiť – otvorene si však povedzme, že to sa môže stať aj v offline svete, a je to diskusia na inú tému, ako používanie sociálnych sietí).

To koľko času strávi niekto na Facebooku, podľa mňa vôbec nie je chyba samotného FB. Príde mi to ako, keď niekto odkladá učenie na skúšku (poznáme to, že? :) ) a radšej si namiesto toho 2-3 hodinky pospí – aspoň ja osobne, neviním za to moju posteľ, že som si zdriemol, pochopiteľne ona za to nemôže :)

Samozrejme, odhlásiť sa z nejakej sociálnej siete, je slobodné rozhodnutie, mne len príde smiešne, ak niekto povie, že netrávi už 3 hodiny za Facebook-om. Namiesto toho však radšej tri hodiny pozerá filmy, číta vtipy, príp. používa iné sociálne siete, ale na Facebook-u nie je!

Myslím, že sa blížime k tomu, že výchova k používaniu (a využívaniu) sociálnych sietí (príp. internetu celkovo) bude v blízkej dobe naozaj potrebná! (napr. ako predmet na základných školách)

Comments

comments

3 thoughts on “Som na Facebook-u a som šťastný!

  1. roman

    na fb ma nechce pustit na ucet-ziada potvrdenie cez identifikaciu priatelov,nuz mam ich tam cez 800,tak taku pamät nemam aby som poznal vsetky avatare,ked zase zadam tel. cislo tak to trva tak dlho ze ma automaticky odhlasi dokial pride kod-je aj ina moznost ako sa dostat k svojmu uctu?

  2. Flavicius

    Ono je jednodušší to svést na tu postel no… :D

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *