Skittles Fiatkou do Škandinávie

| 6. August 2013

V Máji sme s kamarátmi absolvovali prvú dobrodružnú cestu na starých Fiatkách. Vtedy to bolo 5 krajín (Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bosna a Hercegovina) a 1900 KM! Už počas tohto tripu nám bolo jasné, že tu to neskončí a budeme chcieť ísť aj niekam ďalej.

Že to však bude tak skoro som nevedel ani sám…

Ako vlastne vznikol ten nápad a kam sa to chystáme?

Začalo to v podstate úplne nevinným nápadom. Chcel som si dať pomaľovať Fiatku do nejakých “crazy” farieb. Oslovil som pár firiem zo Slovenska, ale nikto nemal záujem. Tak som sa rozhodol natočiť krátke video, kde požiadam firmu Skittles, či by sa na to nedali. Poznal som ich reklamy a dúfal som, že aj oni sú natoľko šialení, že sa im takéto niečo bude páčiť :)Po pár týždňoch toto video zdieľali viaceré médiá a nakoniec sa dostalo aj do Skittles, ktorým sa nápad páčil. Dali mi však podmienku získať na fotku, ktorú zverejnia 1000 lajkov, čo sa mi s pomocou kamarátov aj po pár dňoch podarilo.

Povedali sme si však, že je škoda, aby Fiatka chodila len po Trnave (kde bývam) a rozhodli sme sa ju poslať do sveta :) Nakoľko už od posledného tripu na Fiatkách som sa pohrával s myšlienkou navštíviť sever Európy na Fiatke, bol to automaticky cieľ plánovanej druhej cesty. Aby to však nebolo málo, naplánovali sme si trasu cez 11 štátov, ktorá by mala byť dlhá približne 6500 KM. To všetko na starej poľskej Fiatke 126P, ktorá má úctyhodných 24 rokov! :)

plan-cesty

Plánujeme vyraziť 19. Augusta (19.8.2013) a tentokrát to bude ešte väčšie dobrodružstvo, nakoľko výpravu budeme tvoriť len dvaja a jedna Fiatka – bez akéhokoľvek sprievodného vozidla.

Na tomto blogu budeme pravidelne (snáď každý deň) pridávať aktuálne informácie o ceste, opravách, pekných miestach, ktoré sme navštívili.

Týmto prvým článkom chcem zároveň poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom podporili našu cestu do Škandinávie. Vďaka!

Comments

comments

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *