seriál: Podnikanie a Internet – časť I. Ako využiť internet pri podnikaní?

| 29. November 2009

Podnikanie a InternetPôvodne som mal tento seriál písať pre istý online magazín pre podnikateľov (živnostníkov), nakoniec sa od toho upustilo a tak som sa rozhodol, že sa tejto téme (podľa mňa dosť zaujímavej pre každého podnikateľa) na mojom blogu.

V tomto seriály by som sa chcel zamerať na využitie potenciálu internetu v prospech firmy (podnikateľa).

V dnešnej dobe, keď pripojenie na internet ma takmer každý, je veľkou chybou obchádzať ho pri riešení marketingu. Podnikatelia sa obracajú na offline riešenia – nakúpia billboardy, reklamu v TV a rádiu za státisíce, ale na internet zabúdajú. Samozrejme nie každý výrobok (službu) je vhodné (resp. efektívne) propagovať online (na internete), ale v mnohých oblastiach sa to vyplatí oveľa viac ako len spomínaná offline propagácia.

Tento seriál chcem písať hlavne pre začínajúcich (resp. začínajúcich pôsobenie na internete) podnikateľov (živnostníkov, firmy, …). Budem sa snažiť popísať rôzne možnosti propagácie, pričom budem musieť občas spomenúť odborné termíny :) , ktoré sa budem snažiť vysvetliť. Napriek tomu, ak by ste mali otázky, komentáre, …. budem vďačný za každý komentár.

Seriál sa nebude zameriavať len na propagáciu stránky, budem sa snažiť venovať! Čo je dosť podstatný rozdiel, ktorý si veľa ľudí neuvedomuje. Nebudem písať len o tom, ako prilákať návštevníka (potenciálneho zákazníka) na stránku, ale i to, ako ho presvedčiť aby nakúpil (aby sa stal zákazníkom), zabezpečiť to, aby nakúpil znovu. Budem sa venovať tomu, ako zvýšiť predaj – nie len oslovením koncového zákazníka, ale i vytvorenie siete partnerov, …

Tak… Úvod je za nami, a v nasledujúcom článku tohto seriálu sa budem venovať téme: Stačí iba jednoducho mať webstránku? (aký zmysel má webstránka bez propagácie) – ktorú som už načrtol na tomto blogu.

Comments

comments

3 thoughts on “seriál: Podnikanie a Internet – časť I. Ako využiť internet pri podnikaní?

  1. Pingback: seriál: Podnikanie a Internet – časť II. Stačí iba vlastniť webovú stránku? « Blog – Michal Královič – mysho.sk

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *