I. deň: Trnava – Mladá Boleslav

| 19. August 2013

Máme za sebou prvý deň našej dobrodružnej výpravy a prinášame nejaké info, ktoré dnes nebude dlhé, nakoľko nám notebook funguje iba pri naštartovanej Fiatke :)

Vyrážali sme o 6:00 z Trnavy, za mohutných fanfár. Pri prvom naštartovaní nám dosť zaujímavo “strelil” výfuk, ale naštartovali sme. Vrátili sme sa po chvíľke pre nabíjačku k môjmu komunikátoru (mobilu) a definitívne sme započali náš trip do Škandinávie.

O 7:30 V Záhorskej Bystrici, kde sme v Teleráne na Markíze šírili lásku a životný štýl Skittles a Fiatky :)

Cestou tam sme ešte stihli stretnúť prvého vodiča, ktorý sa nie ceľkom stotožnil s pohybom Fiatky po vozovke, čo i gestami dostatočne dával najavo. Naopak však nás potešila aj mladá vodička, ktorá nám poďakovala za to, že sme ju pustili pred seba. To len nevedela, že nám sa rýchlejšie nedalo ísť :)

Hneď pred hranicami s Českou Republikou nás chytili policajti, ktorí však boli veľmi priateľskí a očividne ich pobavilo, že na Fiatke ideme až do Škandinávie.

Zvyšok cesty prebiehal v poriadku. Nestala sa nám žiadna porucha, aj keď miestami sa nám zdalo, že Fiatka stráca výkon. Pri pohľade na rozsah batožiny však sme radi, že vôbec ide! :)

Momentálne sa nachádzame na mieste kde budeme spať. Nakoľko od štvrtej stále prší, nezostáva nám nič iné len zostať vo Fiatke. Začíname zisťovať, že vyspať sa tu nebude taká sranda.

Dnes sme prešli 460 KM, čo znamená že zajtra budeme mať snáď viac času na prehliadku mesta Drážďany, od ktorého nás delí okolo 100 KM.

P1120556-nahlad P1120549-nahlad P1120547-nahlad

Comments

comments

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *