Ako SME sa zmenili na bulvárny plátok

| 25. Január 2011

V poslednej dobe sa mi čím ďalej tým viac javí denník SME ako bulvárny plátok. Zďaleka nesledujem každý jeden článok, ale hlavné udalosti zo sveta i z domova nemôžem prehliadnuť. Často sa medzi článkami vyskytujú kúsky vhodné (podľa môjho názoru) skôr pre bulvár.

Najviac ma dostala séria článkov po pondelkovej explózii na moskovskom letisku Domodedovo. Ako ste sa už iste z médii dozvedeli, v blízkosti explózie sa náhodou nachádzali aj dvaja slovenskí herci Zuzana Fialová a Ľuboš Kostelný, pričom Zuzana Fialová utrpela stredné zranenia.

Očividne redaktorov SME “zaujal” na celej udalosti fakt, že v blízkosti sa nachádzali aj práve, už menovaní,  Slováci. Článok začína slovami:

“Ešte žiadny Slovák nezažil z takej blízkosti teroristický útok ako v pondelok slovenskí herci Zuzana Fialová a Ľuboš Kostelný na moskovskom letisku Domodedovo.” (SME.SK)

Ako pravý bulvárny plánok, SME oslovilo priateľov, kamarátov aj rodinu.  Neviem ako to vnímajú ostatní čitatelia SME.SK, je dosť možné, že väčšine to nevadí a nerieši to, no mne tie (nič nedoplňujúce) rozhovory s ich kamarátmi, priateľmi, rodinou príjdu naozaj ako bulvárne, skôr snažiace sa vytvoriť nejakú senzáciu, ako priniesť objektívne spravodajstvo.

Nezdá sa Vám, že občas sa SME vychýli z tej spravodajskej roviny skôr do bulvárnej? Alebo si myslíte, že je to vhodná (doplňujúca) forma spravodajstva?

Comments

comments

One thought on “Ako SME sa zmenili na bulvárny plátok

  1. AReYco

    No toto isté som si všimol aj ja… Na topky.sk už nechodím, lebo to je niečo hrozné, ale na sme bolo vždy niečo zaujímavé, nestranne napísané. Teraz sa tam objavujú zbytočné články a k tomu ešte aj zavádzajúce k jednému názoru, ktorý vyhovuje určitej skupine ľudí :(

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *