Ako sa (ne)má robiť linkbuilding!

| 2. November 2009

Povedal som si, že si pozrem nejaké témy o SEO čo sa rozoberajú na webtrhu a našiel som tam zaujímavú tému ohľadne výmeny odkazov. Autor (webdomena) sa pýta, koľko užívatelia fóra videli najviac externých odkazov na nejakej stránke.

No to čo som tam našiel je fakt odpad – tie stránky nemajú nič spoločné so SEO. Pre príklad uvediem stránku, ktorú pridal vydrus, a to: stránku internetovej parfumérie: Partneři webu. Čo na to vravíte? :) Myslíte si, že takto vedie cesta k úspechu vo vyhľadávačoch? :) Na hlavnej stránke skoro to isté – more odkazov v pätičke stránky.

Rozmýšlam, prečo to vôbec ľudia robia. Návštevnosť – to je jasné – žiadna! SEO význam? Ak na stránke máte 30-50 odkazov, navyše v pätičke, bez klúčových slov (relevantnosť témy), opäť význam žiadny!

Ak to niekto pridá do zvlášť sekcie (Partneri, …), tak to ešte nieje taký problém, ako keď si niekto vycapí to všetko svinstvo na úvodnú stránku – nie len že to nemá žiadny význam pre vyhľadávače, ale takisto to určite nepoteší návštevníka stránok!

Tak len toľko humoru (ja som sa pri tých stránkach dobre zasmial :) ) a vysvetlenia, pre “SEO odborníkov”. Vďaka chalanom z webtrhu za spestrenie :)

Comments

comments

7 thoughts on “Ako sa (ne)má robiť linkbuilding!

 1. mysho Post author

  :) a pozri ten script na konci :) No, čo na to povedať :/

 2. BigLebowski

  Nejhůř jsou na tom ti, kteří s nimi odkazy vyměňují.

  Oni totiž občas dokáží ukecat lidi, aby jim dali nějaký lepší odkaz (pozice blízko obsahu, odkaz z mainpage) za to, že je umístí do nějaké sekce partneři. Čili získávají mnohem více, než dávají. To samozřejmě neplatí pro ty odkazy na katalogy atd.

 3. Mochal

  parfemy sa nenacitali do dvoch minut, ale itSektor rulez, aj s tym skriptom :) )) medzierka sa vludila :) a ten div 1000×500 na uvod? to im niekto hackol? :) ) profistranka:)

 4. mysho Post author

  :D hej, ten div tam vyzerá tiež zaujímavo.. Asi je to ďalší z faktorov potrebných pre SEO. Či? :)

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *