4. deň: Horsens – Halmstad

| 23. August 2013

Štvrý, zatiaľ najzaujímavejší deň pomaly končí. Tak ako každý deň, prinášame Vám jeho krátke zhrnutie.

No kým sa dostaneme k zhrnutiu dňa, máme celkom zaujímavý zážitok aj zo včerajšej noci. Asi o 23:00, keď bol už Miško zababušený vo svojom spacáku a ja som pri ňom ešte popíjal pivko, sa k nášmu improvizovanému táborisku začalo približovať auto. Na naše prekvapenia zastavilo a prihovoril sa k nam sympatický mladík. Milo a v dobrom nám povedal, že majiteľ pozemku (nami pracovne nazvaný farmár Marián) by sa veľmi hneval, keby vedel že sme tu, a mali by sme si nájsť iné miesto. Dokonca nám aj poradil kam by sme mohli ísť, no to sme samozrejme vzhľadom na naše svetelné možnosti nenašli. Nakoniec všetko dobre dopadlo a asi po pol hodine nočnej jazdy na Fiatke (veľký zážitok) sme zakotvili na odpočívadle.

Z odpočívadla sme vyrazili okolo 9:00 smerom ku Kodani, teda aspoň to sme si mysleli. Vo vedomí, že k mostu ktorý tam vedie dorazíme onedlho, sme sa velmi potešili, keď sme spozorovali prístav. Naša radosť zmizla keď sme zistili, že to je prístav pre trajekt, na ktorý nás nasmerovala naša GPS navigácia. Dôvod je jednoduchý – most, ku ktorému sme sa chceli dostať je vlastne diaľnica. GPS je nastavená tak, aby diaľnice obchádzala. A tak prišlo prvé vážnejšie zdržanie sa na našej ceste. Otočili sme sa, a 100KM cesty sme si pekne zopakovali naspäť a až potom sme sa napojili na správny smer.

Ako sme sa tak napájali na ten správny smer, dostali sme defekt. Vymenili sme koleso, a kedže v meste, z ktorého sme vyšli si Miško všimol autoservis, opäť sme sa otočili. Naštastie to bolo naozaj kúsok. V autoservise nám pomôcť nevedeli, ale poradili nám pneuservis vzdialený asi 5KM. Tam nám ujo hovoriaci výhradne po Dánsky naznačil, že náš plášť je zničený – boli sme nútení investovať a kúpiť nový. Ujo nám ho ho nazul na disk, my sme mu dali peniažky, nejaké tie Skitlles a išli sme ďalej. Mimochodom Skitlles sa újdu skoro každej rodinke s detmi, ktorú si všimneme :) Všetci sú veľmi vďační, a ak sa naše jazykové schopnosti aspoň trošku stretnú, aspoň chvíľu pokecáme.

Na všetky prekonané problémy sme hněď zabudli pri pohlade na most, ku ktorému sme sa konečne dostali. Krása. Na ceste ku Kodani nás čakalo ešte jedno trápenie a to asi 15KM dlhá ulica, so semafórmi každých… no snáď aj 300 metrov. Fakt ich bolo veľmi veľa.

Po všetkých tých zdržaniach sme zistili, že vlastne na prehliadku Kodane nemáme čas :) Tak sme si prebehli centrum vo Fiatke a vybrali sme sa do už neďalekého Švédska.

Momentálne fičíme do Goteburgu, preto píšem ja, Jurgi. Miško šoféruje. Povedali sme si, že potiahneme dlhšie, aby sme si zajtra stihli pozriet Goteburg, a hlavne Oslo, ktoré si chceme pozrieť trošku viac, keďže nás posprevádza kamarát Tomáš, u ktorého potom aj prespíme.

Schádzame na odpočívadlo, kde budeme dnes nocovať, tak snáď nás už nikdy nevyženie :)

Máme za sebou 509 KM

Múdrosť na dnes:

- neoplatí sa do kopca predbiehať kamión

- neoplatí sa do kopca predbiehať vlastne nikoho …

dobrú noc!

 

P1120634-nahlad P1120643-nahlad P1120670-ahlad

Comments

comments

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *