3. deň: Seehausen – Horsens

| 21. August 2013

Zatiaľ kilometrovo najdlhší deň sa blíži k záveru a s ním aj naše zhrnutie tretieho dňa cesty starou Skittles Fiatkou do Škandinávie.

Noc sme strávili v dedinke, rozložili stan pre Jurdžiho a ja som spal vonku len v spacáku. Oddýchli sme si o niečo lepšie ako vo Fiatke, aj keď stále to nebolo na 100% – Jurdžimu vadili nejaké zvuky úderov železa (vraj niekto asi kradol v neďalekom družstve železo :) ) Počul som ich aj ja, ale v spánku mi to vôbec neprekážalo.

Na cestu sme sa vydali už o 8:00 a prvým cieľom bolo mestečko Lubeck, ktoré sme si opäť trochu (narýchlo) prezreli. Jurdži v nejakom letáku našiel informáciu o veľkej predajni hudobných nástrojov, tak sme sa ju vydali hľadať. Stretli sme miestneho maliara (príbeh prinesieme v inej časti :) ), ktorý nám načrtol cestu k danému obchodu a ponúkol aj alternatívu. Samozrejme ani jeden obchod sme nenašli a pokračovali sme ďalej v našej ceste.

Tu ešte spomeniem, že každé mesto, ktoré sa chystáme navštíviť si autom prejdeme vždy najprv po centre (keďže navigácia nás vždy smeruje do stredu mesta). Pri našej minulej ceste (do Chorvátska a Bosny a Hercegoviny) sme prešli zopárkrát aj po pešej zóne, tu sa nám to ešte nestalo :)

Prekročili sme hranice s Dánskom, kde sa aktuálne nachádzame. Ľudia sa tu zabávajú na Fiatke a kývajú nám. Zlaté. :) Smerujeme k hlavnému mestu Dánska – Kodani, kam by sme mali prísť zajtra.

Ani dnes sa nám nič nepokazilo, ak opomeniem spomínanú palivovú nádrž, ale to sa za chybu neráta (proste iba nemôžeme tankovať plnú :) )

Dnes sme urobili 506 kilometrov – opäť nad priemer (i očakávania :) )

Miesto na spanie sme hľadali vyše hodiny. Ťažko je tu nájsť nejakú dedinku, v blízkosti ktorej by sa dalo zaparkovať a rozložiť stan. Objavili sme miesto, asi 50 metrov od cesty a 30 metrov od železničnej trate. Teraz sme zistili, že je tu aj stádo kráv a nejaká zablúdená škriekajúca kačka. No, ideálne miesto na spanie …. :)

Stručné info z dnešného dňa:

- Jurdži dnes zapojil aj druhý reproduktor

- cesty v Dánsku sú o niečo horšie ako v Nemecku

- medzi obcami je max. 80 km/hod – čo je ako šité pre Fiatku

- neodolali sme niečomu teplému do žalúdka a rýchlemu internetu – preto bol McDonald jasná voľba :)

- už 6 krát prešiel okolo nás vlak, snáď aspoň v noci bude jazdiť menej

- aj o 21:30 je tu ešte svetlo (šero)

 

P1120603-nahlad P1120611-nahlad P1120618-nahlad

Comments

comments

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *