14. a 15. deň: Litva, Poľsko – Bialystok, Varšava a Krakow

| 3. September 2013

Tak po dvoch dňoch sa opäť ozývame :)

V pondelok ráno sme vyrazili z nejakého malého parkoviska pri istom moteli niekde za Rigou. Toľko faktov :) Náš poľský kamarát Kaz nám odporučil navštíviť mestečko Kaunas v Litve, kam sme teda smerovali. Bohužiaľ sme pre hustý dážď nakoniec neabsolvovali prehliadku mesta a prešli len v blízkosti mesta. Hlavnou zastávkou pondelka bolo mesto Bialystok, kde Kaz býva. Tak sme sa stretli v centre a navštívili dva bary, podľa Kazovho výberu. Jurgi mal konečne parťáka s ktorým by si mohol pripiť a tak sa i stalo. Kaz nás zasvätil do tajov poľského alkoholu :)

S Kazom sme prebrali pár lingvistických javov, na margo mojej abstinencie povedal, že: “V pive je veľa multivitamínov a je ekologické”, no ani to ma nedonútilo vymeniť colu a džús za pivo i keď podľa Jurgiho bolo dobré :)

Večer sme sa s Kazom rozlúčili a šli sme hľadať miesto, kde by sme prespali. Trvalo to dlhšie ako sme mysleli, nakoniec sme však našli parkovisko a Fiatku odparkovali pri kamiónoch :)

Ráno sme vstali o čosi neskôr, nakoniec sme odložili aj plánované upratanie Fiatky a ponáhľali sa do Varšavy. Jurgi chcel opäť ísť do HardRock Cafe a pozrieť hudobniny, kde by si po dvoch týždňoch bez basgitary konečne zahral. Oboje sme našli, okrem toho sme si pozreli aj Varšavu z 30. poschodia budovy Technologického múzea. Pri vyhliadke sme si pozreli aj interaktívnu výstavu na tému ekológie (nebudem rozpisovať, ale bola naozaj zaujímavá!)

Dnes máme stihnúť ešte okolo 300 KM (čo je asi nemožné, ale pokúsime sa :) ) a priblížiť sa tak k Krakowu. Ten by sme si chceli zajtra doobeda pozrieť a následne prekročiť hranice so Slovenskom a ukončiť tak našu Skittles cestu do Škandinávie. Či sa nám to podarí uvidíme. Pri jazde mestom sa opäť prejavuje problém so silentblokmi, ktoré držia prevodovku a motor – pri rozbiehaní sa trasie celá Fiatka a je to fakt nepríjemné :) Ale snáď to ešte Fiatka vydrží tieto dva necelé dni!

IMG_20130903_165955

Comments

comments

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *