13. deň: Estónsko, Lotyšsko – Pärnu a Riga

| 3. September 2013

Len v krátkosti pár zápiskov o dnešnom dni. Blog stále nefunguje (z dôvodu masívnych útokov, tak mi povedali. Tak som im odpísal, že to len toľko ľudí ho číta … :) )

V noci sme prišli trajektom do Talinnu. Vylodenie sprevádzal mierny stres, keď sme sa akosi pozabudli a k Fiatke utekali neskôr ako ostatní. K tomu sme ešte zabudli na ktorom poschodí a v ktorej časti je Fiatka, takže sme ju museli chvíľku hľadať :)

Z prístavu smerovala naša cesta hneď na benzínku, keďže po minulej skúsenosti s trajektom sme tentokrát v nádrži nechali len minimum benzínu.

Pri pohľade na ceny benzínu poskočili naše srdiečka a hneď sme dotankovali takmer plnú :) V Estónsku je lacnejšie všetko.

Zažili sme rušný život mesta. Napr. na benzínke 15 teenegarov čakalo na hotdogy :)

Po chvíľku hľadania sme zaparkovali na sídlisku, kde sme prespali vo Fiatke. Pršalo, inak by sme postavili stan :)

Ráno sme si dopriali krátku prehliadku Talinnu vo Fiatke a pokračovali smerom k Pärnu, ktoré nám odporučil Kaz.

Tam sme videli ďalší bežecký event (po Helsinkách už druhý za 12 hodín!) a pozreli sme si aj centrum (tentokrát peši. Po niečo vyše hodinke v meste, sme sa vydali ďalej v našej ceste a to smerom k hlavnému mestu Lotyšska, ktorým je Riga.

Na jednej pumpe si nás fotil týpek (čo v tieto dni nie je nezvyčajné :) ), pýtal sa na našu cestu a chcel mi dať nejaké drobné. (pri pohľade na moje dotrhané tepláky som to neskôr pochopil :) )

Cestou stále výdatne pršalo, našli sme dve miesta kde Fiatka netesní (naozaj len dve!) a vyskúšali si aj kĺzanie Fiatky po ceste, dokonca sme predbehli aj jeden kamión. (sám sa núkal. keď musel hodnú chvíľu spomaľovať, možno to aj oľutoval)

Aktuálne sme v Rige. Doteraz tu pršalo, ak sa ešte trošku počasie umúdri, pôjdeme si večer pozrieť mesto, ak nie necháme to na ráno :)

Zajtra plánujeme prísť do Bielystoku, kde sa stretneme s naším poľským kamarátom Kazom. Jurgi sa už teší, že si bude mať s kým pripiť.

Zaujímavosti:

- vlastne mi ani žiadne nenapadajú

- ujo v obchode pre kamióny nám zapájkoval náhradný kondenzátor (ten náš vyzerá, že funguje, uvidíme ako dlho :) )

- zistili sme, že ani v Lotyšsku nie sú Eurá (aj keď ten pohľad na ceny 0,9/ liter sa nám páčili :) )

Comments

comments

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *